menu menu

Jak stosować Nasometin Control? 4

Aplikacja

Przed każdą aplikacją aerozolu pamiętaj o tym, aby oczyścić nos z zalegającej w nim wydzieliny. Ułatwi to zawartym w leku substancjom dotarcie do miejsca ich działania. Po wydmuchaniu nosa:

KROK 1

Mocno potrząśnij buteleczką i zdejmij wieczko ochronne.

KROK 2

Zatkaj palcem jeden otwór nosowy i włóż końcówkę dozownika do drugiego otworu nosowego. Zwróć uwagę na to, aby końcówka aplikatora była skierowana na boczną ścianę nosa, nie na przegrodę nosową!

KROK 3

Pochyl głowę lekko do przodu, trzymając butelkę pionowo. To bardzo ważne, ponieważ niewłaściwe rozpylenie leku mogłoby uszkodzić przegrodę nosową.

KROK 4

Naciśnij palcami dozownik jeden raz, jednocześnie biorąc delikatny i powolny wdech przez nos.

Ważne

Nie aplikować bezpośrednio na przegrodę nosową. Końcówka aplikatora powinna być skierowana na boczną ścianę nosa (nie powinna dotykać przegrody nosa, która znajduje się w linii środkowej nosa).

Utrzymywanie butelki w pozycji pionowej jest bardzo ważne, ponieważ niewłaściwe rozpylenie może spowodować uszkodzenie przegrody nosowej.

Dawkowanie 5

Nasometin Control w jednej dawce zawiera 50 mikrogramów mometazonu furoinianu, który należy do jednej z grup leków nazywanych kortykosteroidami.

Standardowe dawkowanie preparatu to dwa rozpylenia do każdego otworu nosowego raz na dobę. Po uzyskaniu poprawy (od 12 do 72 godzin od pierwszej dawki) wystarczy jedno rozpylenie do każdego otworu nosowego raz na dobę.

Nasometin

Zwiększ okno swojej przeglądarki do pełnego rozmiaru.